Kapitola 6 1/2

7. listopadu 2011 v 14:00 | Aďa |  Pád- kapitoly lauren kate

V jasný a velmi brzký čtvrtek ráno na chodbě zapraskalo v reproduktoru a na chodbě před pokojem Luce se ozvalo: "Pozor, školáci!"

Luce se převalila a zasténala. Tak silně, jak jen mohla, si přitiskla polštář přes hlavu, aby trochu ztišila hlas Randy, který se ozýval přes rozhlas.

"Máte přesně devět minut na to, abyste se všichni dostavili do tělocvičny na vaší každoroční zkoušku tělesné zdatnosti. Jak víte, nás pohled na opozdilce je špatný a uškodí to jejich hodnocení, takže se rychle dostavte a buďte připraveni."

Zkoušku tělesné zdatnosti? Hodnocení? V šest třicet ráno?

Luce začala litovat, že byla vzhůru tak dlouho do noci...a pak ležela ještě dýl v posteli, vystresovaná.

V tu chvíli si představila, jak se Daniel a Gabbe líbali a udělalo se jí špatně od žaludku-zvláštní druh nevolnosti, který měla z toho, že ze sebe dělal blázna. Už se na party nevrátila. Opřela se o zeď, aby se vzpamatovala a pak se potichu vrátila do jejího pokoje. Přemýšlela o pocitu, který měla, co se týkalo Daniela. Bláhově si myslela, že je to nějaký druh spojení.

Probudila se s příšernou pachutí v ústech, která jí zůstala po včerejší párty. Poslední věc, na kterou teď měla náladu, byl sport.

Sundala nohy z postele a položila je na studenou podlahu. Vyčistila si zuby a snažila se přijít na to, co to znamenalo "uškodit na hodnocení". Představila si obrazy desítek studentů- Molly jak dělá kliky, Gabbe jak namáhavě šplhá po třicet stop dlouhém laně směrem vzhůru. Jedinou šancí jak ze sebe neudělat úplného blázna je pokusit se vyhnat Daniela a Gabbe z její mysli.

Přišla na jižní stranu areálu tělocvičnu. Byla to velká gotická stavba a opěrnými oblouky a kamennými věžemi, díky kterým to vypadalo mnohem víc jako kostel než místo, kde by se dalo zapotit při sportu. Když Luce přicházela k budově, porost břečťanu šustil v ranním vánku.

"Penn," zavolala Luce na kamarádku, která na sobě měla špinavé tepláky a na lavičce si zavazovala tkaničky. Luce se podívala na své černé oblečení a černé tenisky a zpanikařila. Že by jí chyběla nějaká informace o oblékání. Ale pak, když uviděla některé studenty, kteří se loudali do budovy, byly stejně oblečení jako ona.

Oči Penny vypadaly jako by byly omámené. "Nekřič tolik," zasténala. "Včera jsem to na tom karaoke trochu přehnala. Myslela jsem si, že to tím oblečením vykompenzuju a budu alespoň vypadat sportovně."

Luce se smála, když Penn zápasila s dvojitým uzlem na jejích botách.

"Co se s tebou stalo včera v noci?" ptala se Penn. "Už ses na tu párty nevrátila."

"Oh," řekla Luce a odmlčela se. "Rozhodla jsem se-"

"Gaaahh." Penn si zakryla uši. "Každý zvuk mi zní v hlavě jako sbíječka. Můžeš mi to říct později?"

"Jo," řekla Luce. "Jasně." Dveře do tělocvičny se otevřely. Dovnitř vešla Randy v gumácích a pořád u sebe držela všudypřítomnou schránku.

Zamávala na studenty, aby šli dopředu. Jeden po druhém měli prověřit svou tělesnou zdatnost.

"Todd Hammond," přečetla Randy a dítě se k ní s roztřesenýma kolenama přiblížilo. Todd měl svěšená ramena a Luce viděla, že vzadu na krku má typické farmářské opálení.

"Posilování," přikázala Randy a poslala Todda dovnitř.

"Pennyweather Van Sycle-Lockwood," zařvala, což způsobilo, že se Penn pokrčila a stiskla si dlaněmi uši. "Bazén," pokynula Randy. Sáhla do krabice za ní a hodila Penn černé jednodílné závodnické plavky Speedo.

"Lucinda Priceová," pokračovala Lucinda, když se podívala do svého seznamu. Luce vykročila vpřed a ulevilo se jí, když Randy řekla: "Také bazén." Luce chytila jednou rukou hozené černé plavky. Mezi prsty byly jako kus pergamenu. Alespoň bylo cítit, že jsou čisté. Nebo tak nějak.

"Babrielle Givens," přečetla Randy další jméno a Luce na ní šlehla pohledem. Její nová nejneoblíbenější postava. Měla na sobě černé trenýrky a černé tenké tílko. Byla na škole tři dny ... Jak se mohla dostat k Danielovi?

"Tadyyy, Randa," řekla Gabbe, aby na sebe upozornila. Luce automaticky přikryla vlastníma rukama Penn uši.

Cokoliv jen bazén, přála si Luce. Cokoliv, jen ne bazén.

"Bazén," řekla Randy.

Luce šla s Penn k holčičím skříňkám a Luce se snažila vyhnout pohledu zpátky, kde šla Gabbe. Kolem ukazováčku s francouzskou manikúrou měla zaháknuté módní plavky.

Místo toho se Luce zaměřila na šedé kamenné stěny a staré náboženské vymoženosti, které jimi byly pokryty. Šla kolem ozdobného vyřezávaného dřevěného kříže a jeho zobrazením ukřižování. Série vybledlých soch, které viseli na stně v úrovni jejích očí. Pak se Luce naklonila dopředu, aby se lépe podívala na velký svitek psaný v latině. Byl ve skleněné vitríně.

"Povznášející výzdoba, ne?" zeptala se Penn a hodila do sebe pár aspirinů, které vyndala z kabelky.

"Co je to za věci?" zeptala se Luce.

"Starověké dějiny. Poslední pozůstatky, které zůstalo z doby, kdy se na tomhle místě ještě sloužily nedělní mše. Z doby občanské války."

"To vysvětluje, proč to tu vypadá jako v kostele," řekla Luce a zastavila se před reprodukcí Piety Michelangela z mramoru.

"Jako všechno v téhle díře, všechno dělali jen napůl. I rekonstrukce. Chci říct, kdo postaví bazén uprostřed starého kostela?"

"Děláš si legraci," řekla Luce.

"Kéž by." Penn obrátila oči v sloup. "Každé léto ředitel se něco v ředitelovi pohne a nechá to tu vymalovat. Nikdy by to nepřiznal, ale ty věci s Bohem ho fakt berou," řekla. "Problém je v tom, že i když to tu nechá vymalovat, nevím jestli je to povolené, nebo jestli to není rouhání proti zákonům Boha a tak."

Luce si vzpomněla na neposkvrněné zdi uvnitř tělocvičny v Dovru, kde byly vyskládány řádek po řádku poháry z univerzitních zápasů, fotky námořníků, každý v zlatém rámu. V jednom vchodu v Doveru, byla jedna chodba, kde byly obrázky všech senátorů, významných absolventů a místních milionářů.

"Tady asi jen tak nevyvěsí ksichty místních absolventů," poznamenala Gabbe za nimi.

Luce se začala smát - bylo to vtipné ... bylo to zvláštní, skoro, jako by jí Gabbe četla myšlenky - pak si vzpomněla na jej hlas v noci, jak Danielovi říká, že je jediná, koho má. Luce rychle zahnala předtuchu, že by mohl mít Daniel nějaké spojení s Gabbe.

"Necourejte se!" vykřikla neznámá trenérka, která se tam najednou objevila. Ona -nebo Luce si alespoň myslela, že je to ona- měla kudrnaté hnědé vlasy stažené vzadu do ohonu a "neviditelná" rovnátka pokrývala její horní žluté zuby. Postrčila rozzlobeně dívky do šatny, kde každá měla svojí prázdnou skříňku s visacím zámkem a s klíčem. "Nikdo se nebude trousit jak na autobus."

Luce a Penn se navlékly do jejich pytlovitých plavek. Luce otřásla, když se viděla v zrcadle. Pak si kolem sebe, jak těsně to jen šlo, ovázala ručník.

Uvnitř vlhké místnosti hned Luce pochopila, o čem to Penn mluvila. Bazén byl sám o sobě obrovský, vypadal jako pro olympioniky. Konečně jedna hezká věc, kterou Luce objevila na půdě téhle školy.

Ale to nebylo to, co dělalo tohle místo pozoruhodným. Luce ztuhla v úžasu. Tenhle bazén byl postaven přímo v centru toho, kde byl předtím masivní kostel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama