Kapitola 9 2/2

7. listopadu 2011 v 14:24 | Aďa |  Pád- kapitoly lauren kate
Luce neměla možnost si s Arriane za celý den promluvit. Ale jak mohla vědět, že Luce s Danielem odešla? Zatímco slečna Sophia se zabývala soustředěním na obrazy vytvořené ze stínů, které měly reprezentovat devátý kruh pekla, Luce sledovala jak Arriane hází další dokonale zaměřené letadlo na stůl Luce.

Jenže to viděla Molly. Natáhla se právě včas, aby chytila svýma úhledně nalakovanými černými nehty letadlo. Luce jí ale nechtěla nechat vyhrát. Vytrhla z Mollyna sevření letadlo zpět a jeho křídla se hlasitěuprostřed roztrhla. Luce měla dost času strčit si roztržený kus letadla do kapsy předtím, než je vzala slečna Sophia na vědomí a otočila se na ně.

"Lucindo a Molly," řekla a našpulila rty. Položila své ruce na stupínek. "Doufám, že vy dvě cítíte potřebu vysvětlit své neuctivé posílání vzkazů a prozradíte jejich obsah před celou třídou."

Mysl Luce závodila. Pokud s něčím nepřijde rychle, Molly jí ztrapní ještě víc, než už se jí to podařilo. "M-Moly mi právě říkala," koktala Luce, "že nesouhlasí s vaším názorem na to, jak ječleněno peklo. Prý má na to vlastní názor."

"No, Molly. Máš-li svůj vlastní názor na podsvětí, ráda bych ho slyšela."

"Co to sakra," zamumlala tiše Molly. Odkašlala si a vstala. "No, vy jste popsala Luciferova ústa jako nejnižší místo v pekle, což je důvod, proč tam skončí všichni zrádci. Ale podle mě," řekla, jako kdyby to měla nastudované, "je to nejhorší místo v pekle"-odmlčela se a podívala se na Luce- "by mělo být vyhrazeno ne pro zrádce, ale pro zbabělce. Nejslabší a nejvíc bezpáteřní poražené. Proč se mi zdá, že jsou zrádci lepší? Protože si alespoň vybrali. Ale zbabělci? Prostě si hloupěkoušou nehty a bojí se cokoliv udělat. Což je rozhodně horší." Vykašlala: "Lucinda!" a pak si odkašlala. "Ale to je jen můj názor." Posadila se.

"Děkuju ti, Molly," řekla opatrně slečna Sophia, "jsem si jistá, že se tvým proslovem všichni cítíme osvícení."

Luce ne. Přestala poslouchat v polovině Mollyna proslovu, když ucítila děsivý a mrazivý pocit v žaludku.

Stíny. Cítila je předtím, než je uviděla vyvěrat jako dehet ze země. Chapadla tmy se jí kroutila kolem zápěstí. Luce se na to v hrůze dívala. Snažila se jako lasička najít cestu do její kapsy. Tam přece měla papírové letadlo od Arriane. Ještě si ho ani nepřečetla! Nacpala pěst hluboko do kapsy a použila dva prsty, aby ho zvedla. Použila všechnu svou vůli, aby odehnala stíny.

Stala se úžasná věc:stíny se stáhly, jako zraněný pes. To bylo poprvé. Luce to nikdy předtím nedokázala.

Na druhé straně místnosti se setkala s pohledem Arriane. Měla nakloněnou hlavu na stranu a její ústa byla dokořán.

Vzkaz-čeká, až si ho Luce přečte.

Slečna Sophia zhasla promítání na stěnu. "Myslím, že moje artritida má na jeden dost pekla dost." Zasmála se, čímž donutila myšlením unavené studenty, aby se zasmály s ní. "Pokud si všichni přečtete sedm kritických esejí Ztraceného ráje, jsem si jistá, že budete více nežpřipraveni na zítřejší zkoušku."

Všichni ostatní studenti spěchali, aby si zabalili batohy a zmizeli co nejdřív z místnosti. Luce otevřela vzkaz od Arriany.

Hlavně mi řekni, že ti neřekl tu jeho chromou frázi "Jedna holka mi dost ublížila."

Au. Rozhodně musí mluvit s Arriane a zjistit, co všechno ví o Danielovi.

Ale nejdřív ... stál před ní. Jeho stříbrná spona bezpečnostního náramku v úrovni jejích očí zářila. Zhluboka se nadechla a podívala se na jeho tvář.

Danielovi fialovo-šedé oči vypadaly odpočatě. Nemluvila s ním už dva dny. Naposledy, když ji nechal u jezera. Bylo to, jako by ho čas, který strávil dál od ní, omladil.

Luce si uvědomila, že je stále vzkaz od Arriany otevřený na stole. Těžce polkla a zasunula ho zpátky do kapsy.

"Chtěl jsem se omluvit za to, jak jsem tě u jezera tak náhle opustil," řekl Daniel a zněl podivně formálně. Luce nevěděla, jestli má jeho omluvu přijmout, ale on jí nedal čas na to zareagovat. "Mám to brát tak, že ses dostala na suchou zem v pořádku?"

Pokusila se o úsměv. Napadlo jí, že by mohla Danielovi říct o jejím snu, ale naštěstí si uvědomila, že by to bylo nejspíš podivné.

"Co si myslíš o téhle hodině?" Daniel mluvil ztuhle. Tak jako nikdy předtím. Možná to měl být vtip.

"Bylo to mučení," odpověděla Luce. Vždycky jíštvalo, když musela předstírat, že není inteligentní, protože předpokládala, že to bylo to, co kluci chtěli slyšet. Tohle Luce ale nepředstírala. Vážně to bylo mučení.

"Dobře," řekl Daniel a zdálo se, že ho to potěšilo.

"Taky tě to tak nebavilo?"

"Ne," řekl záhadně. Luce si teď přála, aby lhala. Aby o hodinu projevila větší zájem, než ve skutečnosti měla.

"Takže ... se ti to líbilo," řekla. Chtěla ještěněco dodat, aby ho u sebe udržela a mohli si povídat. "Co se ti na ní přesně líbilo?"

"Možná ´líbilo´ není to pravé slovo." Po dlouhém mlčení dodal: "Je to kvůli mé rodině ... zabývala se těmihle věcmi. Myslím, že se nemůžu ubránit pocitu spojení s tímhle tématem."

Trvalo chvíli, než jí jeho slova úplně došla. Její mysl cestovala do starého suterénu, kde byl archiv a kde viděla jednu stránku o Danielovi. Stránku, která tvrdila, že Daniel Grigori strávil většinu svéhoživota v Los Angeles v sirotčinci."

"Nevěděla jsem, že jsi měl nějakou rodinu," řekla.

"Proč bych neměl mít rodinu?" Daniel se zasmál.

"Já nevím ... no, a měl jsi teda rodinu?"

"Otázkou je, proč jsi vůbec předpokládala, že víš něco o mé rodině nebo o mě?"

Luce cítila, jak se jí stáhl žaludek. Viděla v Danielových očích zděšení. Myslel si o ní, že je nějaký slídil. Věděla, že to zpackala. Znovu.

"D." Roland přišel až k nim. Položil ruku na Danielovo rameno. "Chceš tu zůstat a riskovat, že se tu bude konat nějaká další nekonečná přednáška nebo se odsud vypaříme?"

"Jo," řekl Daniel tiše. Potom se podíval na Luce. "Pojďme odsud."

Samozřejmě -jako obvykle- došla jí její chyba až o několik minut později. Měla poslechnout svůj instinkt a neprozradit žádné podrobnosti o souboru Daniela. Inteligentní, normální člověk by se vyhnul téhle konverzaci nebo by úplně změnil téma hovoru na nějaké všední téma. Nebo přinejmenším držel její velká ústa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama