série pád

15. února 2012 v 12:19 | Adush
Ahoj je to jedna z mích nejoblíbenějších knih už jsem všechny 3 díly četla asi dvakrát. Asi (kdo to zná) si řikáte vždyď 3 díl ještě neni omyl. Je už dávno i 4 ale ten 3díl v angličtině a jmenuje se Vášeň (passion) bohužel v čr je nazván jako vytržení. Teď někdy okolo března dubna by měl vyjít v čr. Já ho četla ale rozhodně nesmí chybět v mé zbírce! :). Tak tady je něco o pádu.

Pád (fallen)

Autorka: Lauren Kate
Počet dílů: 4
-) první díl: FALLEN/PÁD, druhý díl: TORMENT/MUKA, třetí díl: PASSION, čtvrtý díl: RAPTURE/NANEBEVZETÍ
-
HLAVNÍ POSTAVY:
Lucinda Price: Sedmnáctiletá Lucinda byla poslána na Sword&Cross v důsledku záhadné tragédie. Byla jí diagnostikována paranoidní schizofrenie: vidí zvláštní stíny, má zlé sny a často se necítí ve své kůži - ve skutečnosti se cítí jako vězeň ve svém vlastním těle.
Penn LOCKWOOD: Penn je nevkusně oblečená, ale přátelská dcera již mrtvého správce na Sword&Cross. Spřátelí se s Lucindou, protože jsou jediné dvě normální a stabilní studentky na akademii. Spolu odhalí pravdu o Danielovi a jeho minulosti.
Daniel GRIGORI: Daniel se zdá být jen sedmnáctiletý kluk. Je andělsky krásný, tak že by se za ním většina žen na ulici otočila, ale jako student na Sword&Cross je, jak se zdá, každému lhostejný. Daniel byl zatčen, zatímco žil na ulicích v Los Angeles. Pak putoval do Států a nakonec byl poslán na Sword&Cross.
Arriane ALTER: Šestnáctiletá Arriane má záhadné jizvy na jedné straně obličeje a na krku. Je silná, loajální a vzhledem k jejím násilným výbuchům -které jsou časté- se jí obávají dokonce i učitelé na Sword&Cross.
Cameron BRIEL: Cam je osmnáctiletý kluk, který se obléká částečně rebelsky a částečně podle školních pravidel. Někdy je dost divoký, což by bylo zastrašující, kdyby zároveň nebyl taky nejchytřejší kluk na škole. Na povrchu je to "pěkný kluk". Usilovně se snaží svést Lucindu. Ale propadne mu ona?
slečna SOPHIE: Její jméno znamená "Boží moudrost" a její pohled je moudrý. Vede k Lucindu k jejímu sebeuvědomění. Ale laskavost slečny Sophie by neměla být zaměňována za slabost ...
-
ANOTACE: FALEN-Je tu něco až bolestně povědomého na Danielovi Grigorim...
Tajemný a odměřený, zaujme Luce Priceovou od okamžiku, kdy ho poprvé spatří na internátní škole v parné Savannah v Georgii. Stává se jediným světlým bodem v místě, kde jsou zakázány mobilní telefony, ostatní studenti mají neustále problémy a bezpečnostní kamery sledují každý váš pohyb.
I když nechce mít Daniel s Luce nic společného, a dává jí to i jasně najevo, ona cítí, že ho nemůže jen tak nechat na pokoji. Přitahována k němu jako noční motýl k záři, musí zjistit jaké tajemství se to snaží Daniel tak zoufale za každou cenu ukrýt. I když jí to může nakonec stát vlastní život.
TORMENT- Kolik životů musíme prožít, než zjistíte, že někdy stojí za to zemřít?
V důsledku toho, co se stalo na Sword&Cross byla Luce skryta jejím andělským přítelem Danielem na nové škole, která je plná Nephilimů. Potomků padlých andělů a lidí. Daniel slibuje, že tam bude v bezpečí. Chráněna před těmi, kteří se jí snaží zabít. Ve škole Luce zjistí, co jsou vlastně Stíny, které vídá celý svůj život - a jak s nimi lze manipulovat, aby s jejich pomocí mohla nahlédnout do svých dalších životů. Luce se o sobě dozvídá ještě víc věcí a tím si uvědomuje, že minulost je pouze klíčem k její budoucnosti ... a že Daniel jí neřekl všechno. Co když jeho verze minulosti není ve skutečnosti přesně taková, jaká doopravdy byla? ... Co když Luce měla ve skutečnosti být s někým úplně jiným?
-
*Písněte mi do komentů svoje názory na knížku.. Pocity.. Splněné-nespněné očekávání..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Kath Kath | Web | 15. února 2012 v 14:41 | Reagovat

Kámoška četla,prý je to úžasné.
Má to krásné obaly knih :D
A jestli si najdu čas,tak si to přečtu tady na blogu :) dík že jsi to sem dala.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama