Zajímavosti

tunel- povídka

17. března 2012 v 20:09 | Adush
Náběr a kontrola affs

krátká povídka podle "skutečnosti" s něčím domyšleným :))

Lyžovala jsem.. v ten den jsem měla narozeniny. 7.3. se sestřenicí jsme se chtěli jít podívat do nějakého "bunkru" který je mezi 2 sjezdovkama.

Slyšeli jsme kapání vody které nepřestávalo. kap, kap... pořád dokolečka. Od začátku kdy jsme tam vkročili jsem se bála. Připomínalo mi to horor. Ovšem to byl jen začátek. 3 hrůzný patra + katakomby. Tma jak v pytli. Nemohla jsem. Nemohla jsem jí tam nechat jít samotnou. Sama bych se bála i na světle. Měla jsem jí moc ráda. I když jsem jí viděla 3x za rok. Kroky. Slyšeli jsme kroky. Byli pronikavé jakoby vedle nás. šepot a tunel. To je poslední co si pamatuji. Objevili jsme tunel pak jsme slyšeli někoho šeptat a potom. Potom náraz, pak jsem se probudila v uplny tmě!

něco mě vzbudilo... tiché ale přesto slyšitelné kapání. otevřela jsem oči .. ale nic jsem neviděla. sáhla jsem po lampičce... kde sakra je? nenašla jśem jí! tak jsem vztala a šla směrem ke dveřím. ale ještě před tím jsem do něčeho narazila. CO to je? stěna ano. Byla to vlhká popraskaná stěna. Takovou doma fakt nemáme !šla jsem podél stěna která končila u rohu pak malinko vystoupla šáhla jsem nahoru. Něco kulatého. \Ano panty. pokročila jsem o pár kroků a nahmatala kliku. zkoušela jsem to otevřít. A podařilo se. Dveře se skřípavím zvukem otevřeli. Raději jsem nic neřikala. Všude byla tma a nikde světla... náhle jsem se probudila v té samé tmě. Kde je lampa? nebyla tam..uvědomila jsem si že jsem v tunelu!

Je to až moc smyšlený :D :)) Jenom pár pravdivích věcí z textu-
 • Opravdu jsem tam byla
 • se sestřenicí
 • byl tam tunel (unikoví)
 • tma tam dole byla
 • katakomby také
 • bylo to na mé narozky (7.3.)
 • v itálii
 • na sjezdovce
 • lyžovala jsem¨
 • bála se
 • 3 patra
fotky :))

vaše adush :))

Krátká povídka (opravdu krátká :D)

16. února 2012 v 14:59 | Adush
Tak mě napadlo že bych mohla udělat nějakou hoodně krátkou povídku :) minule jsem dělala na to TT (tma jako v pytli) a povedla se mi ikdyž byla krátká tak bych udělala něco jinýho :)

(kroky)
Sarah sklíčeně seděla v lavici a jen tak okem sledovala jak probíhá hodina. Nic zajímavého. Pan učitel Conor byl vždycky nudný. Mluvil jen a jen o křesťanství. Ne že by na stemphordu bylo křesťasnství. Conor učil Angličtinu bohužel jí pořád srovnával s křesťanstvím. Byla to poslední hodina a pak může jít domů. Konečně a lenout si do postele a usnout pak se probudit a bude vše v pořádku. Kéž by! Conor ukončil hodinu a Sarah pádila ke své skřínce oblékla se a šla na autobus.

Něco jí probudilo. Co to bylo? pomyslela si. Kroky. Bylo to slyšet z půdy. Asi táta. V tu chvíli se zarazila.Počkat táta odjel přeci do Německa na nějakou kauzu nebo co. že by mamka? ale ta nikdy nechodila na půdu. V tom se v ní bojevil strach. Bylo to divný. Myslím že jsem až moc naivní. pomyslela si a snažila se uklidnit. Kroky zesílili a pokračovali až tam než se sarah donutila zvednout. Podivilo jí jak dlouho spala. Najednou slyšela škrábání. Jakoby tam byl někdo uvězněný. Připomělo jí to její sestru která dříve zemřela při havárii domu. Začalo hořet a ona uvízla na půdě tak škrabala do podlahy. Ještě teď tam byli škrábance. Sar neměla půdy ráda. Bála se jich od té doby s její sestrou. škrábání zesilovalo a když se snažila zaposlouchat se slyšela někoho funět. celá vystrašená šla hledat mamku. Tu ale v domě nenašla. Bylo jedniné místo kde nehledala. Půda. Pomaloučku našlapovala s kychyňským nožem. Ještě ani nedošla ke dveřím.Dveře se pomalím skřípavím zvukem otevřeli. Stála tam její sestra.

Konec :D je to celkem na zamyšlení jako ta minulá. U tohohle si můžete konec sami domyslet jen a jen doufám že se vám líbí :D :)

Dopisová sebevražda..

8. února 2012 v 14:11 | Adush
¨Ahoj je tu koneckonců ta moje povídka :D snad se líbí prosím kopírujte jen se zdrojem a mám vás všechny ráda tak se mějte

Dopisová sebevražda

Až toto budeš číst, asi si řekneš to není pravda, kdo mi to sakra poslal? Nevím jestli zjištíš mou hádanku v dopise. Alemožná to budeš brát jk uplnou kravinu ba vážně. To už je jen a jen na tobě.
Jak už sis přečetla v tomto dopise je popsané co se ti stane. Věř mi nebo ne ale sfalšovaný není. Vím o tobě a Harym všechno...
4etla Mary dopis od neznámého. Celá rozklepaná dopis dočetla až do posledního písmene. Nevěděla co dělat. Poslední věta zněla- Dnes večer tě má Hary požádat o ruku, ale to se nestane!
S láskou Reth♥

Reth? to bude určitě nějaká zkratka, byla si tím až moc jistá! Bohužel s těch posledních událostech byla tak vystrašená že nedokázala přemýšlet a nic jí nenapadlo.
Když za ní přišla služebná ptala se co se jí stalo. SLužebná Ann s ní měla soucit, měla jí ráda a obdivovala jí jak všechno zvládla a nechěla aby přicházela do dalších potíží. Věděla o ní a harym a bála se že dojde k tomu k čemu nechtěla. Aby Mary náhodou až moc nerozhodil a nedostala infarkt. Takto se strachovala posledních pár měsíců. I když jí nikdo neplatil pořád Mary obslužovala a starala se o ní.
Jaké jméno by mohlo být zkratkou Reth?" Zeptala se najednou Mary.
Vyjevená Ann chvíli přemýšlela a pak ze sebe vypravila.
" že by to byl Gareth?"
"jo" odpověděla zděšeně Mary a vyhnala služebnou z pokoje. ROzhozená služebná celá nesvá odešla se strachem že se jí něco stane. No přeci se o ní starala od jejích prvních dnů. Vyděla jak se učí chodit i na nočník! první den na škole. Jak jí její krásné černé dlouhé vlasy vlály ve větru až do pasu. Její první vztah. Jak se učila a zdokonalovala v jízdě na koních. TO vše s ní zažila a mnohem více.

Mary celá rozklepaná si šla balit věci, nějaké kuchynské nože a vše potřebné a šla volat Harymu.
CHvíli to zvonilo pak zašumělo a nakonec zapraskalo. "Halo? to jsi ty mary?"ozvalo se.
"ANo to jsem já." a začala vysvětlovat.
"Někdo mi poslal dopis." Přečetla jeho obsah a čekala co na to řekne.
CHvilku nic neřikal tak dodala.
"Nevíš co to má znamenat?"
" Mary, to ti přece jen tak nemůže vyhrožovat. Znáš toho Retha- Garetha?"
Mary věděla že jí nebude věřit, ale řekla mu naštavně.
" Co ty o tom sakra víš! Znám ho! A vůbec neměla jsem to to vůbec říkat!"
Marymu neřekla celou prevdu, vynechala tu část se zasnoubenim.
"Mary prosi tě uklidni se. víš co? vše vyřešíme! Za chvíli tam budu. A uvidíme co s tim dopisem."
řekl konejšivě a zavěsil.
Mary celá ze zlomeným srdcem se rozbrečela. V posledních dnesh se jí toho stalo tolik. Umřela jí Maminka i Táta při autonehodě spolu z babičkou. Pak jí vyloučili ze školy za to že chdila za školu, začala kouřit a nervově se zhroutila jediný co jí v životě dávalo smysl byl Hary a pak i Ann.Ale ona už dál nemohla, prostě nemohla...

Když klidný Hary vrazil do bytu Mary ve vzduchu se snášela zatuchlá vůně. "Mary?" Promluvil do ticha. "Mary?!" Začal se bát. Když vztoupil do ložnice, první co uviděl byla krev. Spoustu krve a pak samozřejmě Mary. ležela na zemi v jedné rucekuchyňský nůž (celí od krve). a v druhé dopis. Sám se slzami v očích vzal její ruku a dopis si přečetl stálo tam:
Hary už dlouho jsem to prostě neunesla. Nechci přijít o tebe a ani ne o Ann. prvně rodiče a babička. škola a teď ty? to nedopustím. Na stole je dopis od Garetha. Dávej pozor prosím a vše řekni Ann.. Mrzí mě to miluji tě.
Mary

Hary z roztřeśenýma rukama začal psát dopis a poté se stejným kuchyňským nožem zabil a dopadl vedle Mary.

Večer v Telev. Novinách vysílali tuto tragédii a vysílali i daný dopisy.
Harryho zněl:
Miluji tě ty mě taky. chtěl jsem s tebou mít svatbu. Ty se mnou taky. CHápu jak ti bylo proto tě tak miluju. Unesla jsi to všechno. Hary
Konec :)

3. kapitola lalal

22. ledna 2012 v 10:30 | Adush
Takže zase prosím omluvte mé chyby jo :D no a jdu psát..

Celé dopoledne jsem byla zabraná do svích myšlenek. Přemýslela jsem o Treyovi byl tak hezký a bylo na něm něco.. něco co mě hrozně přitahovalo. "Hey Ell" ozvalo se někde za mnou. Ano, byla to zase Ar. Držela v ruce vlaštovku a chystala se jí hodit. Dolétla přesně na můj stůl. stálo tam " CO je mezi tebou a Treyem?". Oh pomyslela jsem si. Tohle jsem opravdu potřebovala. Nevím co napsat! Sakra! dobře takže jí napíšu. " Co tím myslíš mezi náma neni nic spíše tlustá skála která nás drží aby jsem ho nemohla dostat!"
Trochu vystižný ale stjenak jsem to nevystihla až tak dobře! vlaštovku jsem poslala zpět. Naštěstí si toho paní Colmenová nevšimla. Byla to velmi simpatická mladá a nejspíše okouzlující učitelka. Ale její způsob učení? Nedostihující, Výhružný a přísný. Divím se že si toho nevšimla. Tedy nejspíše by nás poslala do ředitelny. Jediný co jsem u ní našla v dobrém je že mi i celkem nadržuje. Sice všichni říkají že všem nováčkům nadržuje. Ale to zjistím až potom. Na stole se zase objevila vlaštovka.
Tentokrát byla na modrém papíře. Otočila jsem se na Ar ale ta jí měla ještě v ruce. Rozhlédla jsem se po celé třídě a někdo na mě zamával. Kdo to sakra je? Pomyslela jsem si. Rozbalila jsem vlaštovku stálo tam: " Nechceš si někam vyrazit Ell? zdraví Cam" Cam? kdo to je? napsala jsem.
"Milí Came, Nevím jesti tě znám ale asi by bylo dobré se z někým jiným seznámit. To znamená ano ale neznám to tu takže kam?" poslala jsem jí camovi. Ten jí ladně chytil. Cam měl na sobě jeany , modré triko , černou mikinu a boty Nike. Vlasy měl malinko delší a měl také patku. Měl je krásně husté a hnědé. Oči měl pímo nádherné Hnědé alepřesto působili tmavě a přesvědčivě. Přilétla další vlaštovka tentokrát od Ar.
" Aha.. Víš on okouzlí každou ale pak zjistíš že je to sním jinak. Prosím tě nezabívej se tím co jsem teď řekla."
Cože? To nechápu." Počkej když už jsi mi to napsala tak mi to prosím tě vysvětli." To je divné. a poslala jsem vlaštovku zpět v tu chvíli přišlaod Cama. "Ok sejdeme se na zahradě na oběd nepudem jen počkej přinesu Piknik :)" Jů tak to se těším mrkla jsem mu na souhlas.
Konec hodiny. Uff.

Takže jdu na zahradu. To je oh tamhle. Tak a kam teď?? říkal na zahradě."Ell!" To byl nejspíš Cam ale já ho neviděla. Někdo se mi dotkl ramene. Ano byl to Cam. Jeho ruka byla tak studená. To je divé. Hlas měl hluboký, přesvědčiví a hladký. Vypadal takdokonale. Byl bez chyby.
"Tak jdeme? Je to hned za rohem." Následovala jsem ho. Byl neskonale elegantní. šli jsme k zvláštnímu lesíku. Už si vzpomínám to říkala Ar že se tam nesmí chodit.Jo doufám že půjdem jen ke kraji.
Ano. šli jsme jen ke kraji. Jee. "Takže ell odkud že jsi?" "Ehm..no já jsem z Mount citi je to jen malá vesnička.ty?"
"Jo? já tam mám babičku.. vím jak to tam chodí. Já jsem od tud." řekl s usměvem.
"Takže co by sis dala? Mám tady karbanátky, zmrsku, toasty.." "Jo tak já si dám třeba ty toasty."
Seděli jsme a povídali si. Zjistila jsem že se celím jménem jmenuje Cameron Lancester.
Byl zábavný a ten vílet s ním byl boží.
"chceš ještě něco? Ell?" "Ne, děkuji ti moc ale už musím jít na další hodinu.ahoj! věnovala jsem mu usměv a šla do školy.

2. kapiola

21. ledna 2012 v 11:52 | Adush
Ahoj je tady 3. kapitola mí vymyšlený knihy :) snad se vám bude líbit.. více v rubrice :)
Jo a prosím omluvte chyby a čárky děkuju :))

Otevřela jsem oči..bylo přítmí.. skra kolik asi je? řekla jsem si..koukla jsem na budík 6:00 ach jo.. škola začíná aý od 8:00 pro zabavení jsem zapla televizi a nic.. nic a zase nic nedávají! a Ar? Ar? tak ta tady taky není? Nikde nebyla prozkoumala jsem všechno. Nakonec jsem se oblékla a šla jsem jí hledat. nbeyla jsem ani nelíčená a už vůbec né učesaná! Ale měla jsem pocit že bez Ar nepřežiji "Jsem na téhle škole 2 den a už se stane tohle!?" Zaklela jsem. šla jsem směrem na zahradu.. nic.. po půl hodině jsem koukla na hodinky 7:00 "sakrýš".. rozhodla jsem se že se na Ar nebudu psoléhat .. asi je u nějakého kluka. Tak ať si to užije.. oblékla jsem se udělala toast a šla.. šla jsem hledat třídu.. ráno jsem v B .. "bbbb.. kde to jen je"..
"Hledáš něco? nebo někoho?" byl to Nike. " Jo hledám Ar a třídu B" řekla jsem váhavě. " aaa.. Ar byla přes noc u mě.. a už je ve třídě a mimochodem jdu do B. tak mě následuj" Takže Ar byla u Nike.. už jsem v tom měla zmatek.. včera byl nike a Ar jak kočka a pes a teď je z nich pár? Tak to jsem..co jsem včera dělala??

když jsem vešla do třídy tak mě obklopil křik podobného tipu " Hoo kdo tady ponocoval" Nebo " čau kočko".. Tak to jsem hoodně zameškala.. "Ar co se včera stalo?" zeptala jsem se v rozpacích. "No víš dívali jsme se na televizi a pili limonádu a
pak.. pak jsme šli na diskotéku a ty jsi se tam opila a pakjsi omdlela.." "COže? já? a opít se?! Vždyt jsem si vždy maximálně dala jednu malinkou skleničku vína!! " Vyhrkla jsem rychle.
"A kam ses poděla ty?!" dodala jsem. "Já tě odnesla do pokoje a nechtěla jsem tě rušit tak jsem šla za .." "Nikem" řekla jsem za ní..
" A jaký to bylo? Povídej přeháněj!?" "No bylo tosuper! Pili jsme šampagno a popcorn apak.. pak mě políbil" aha věděla jsem to.." Super.. "
Hodina nebyla o více zábavná jako ta včerejší.. zase zamyšlená do svích myšlenek. Nejvíc jsem se zabívala láskou kterou asi nikdy mít nebudu. Trey. Trey! On tady není.. zase..

Dalších 4 dní se Trey neobjevil. Nikd nikdo jen todda jsem nemohla dohnat.. až 4 den kdy byl plaveský výcvik. Tedy já se tam přihlásila protože umím výtečně plavat. Ten ávod jsem vyhrála a šla jsem do šaten a najednou.. "Trey!" Vykřikla jsem na celou plavekou místnost! Bylo mi tak trapně že jsem rychle utekla do šaten a převlékla jsem se, když už jsem byla u vchodu tak mě zastavil.. srdce mi bušilo jak o závod.
" Ahoj, To v plaveckýmístnosti bylo dost odvážný." řekl mi a já se pořád jen sladce a tupě usmívala. "není ti nic?" zeptal se a já si uvědomila jak bylo trapné tohle." Ne jen jsem se ještě nevzpamatovala.
" Tentorkát na sobě měl černé kalhoty a červeno bílou košili jeho malinko delší vlasy mu padali do očí měl je sčesaný do patky což bylo sexi. Nemohla jsem od něj odtrhnou oči. " omlouvám se ti za ten včerejšek" dodal. "Jo to je v pořádku i když jsi mě fakt hezky přivítal" Vykokrala jsem. a čeklala že mě třeba pozve na objed nebo tak.. Nic jen řekl
"ty jsi Evllin? že jo . Tak Ell musím jít ahoj." to bylo trohcu divné.. 1. odkud věděl jak se menuju a ten systém vyjadřování? "Ahoj" řekla jsem a šla na další hodinu.

1. kapitola- my story

14. prosince 2011 v 11:09 | Aďa
Ahoj je tady 1. kapitola mé vymyšlený knihy :)) tak snad líbí? :))
Prolog- tady- jesice trochu kratší ale.. co je na tom :D

Prolog- příběh

12. prosince 2011 v 10:09 | Aďa
Ahoj vymyslela jsem že bych mohla udělat takovou kratší knihu :D tak jsem zatím udělala prolog je kratší ale snad se líbí a omluvte mě za to že nemám název a také za to za ty chyby díky :)

 
 

Reklama